Życie i rodzina

Marzenia. Weź, daj sobie na wstrzymanie, masz trójkę dzieci. Niczego nie zmieniaj, bo popsujesz. Chyba na głowę upadłeś, masz robotę to jej pilnuj i ciesz się, że jest. A co będzie jak dzieci zachorują?

rodzina-i-niebo

Jakie życie lepsze?

Ona, on, dzieci. Rodzina. Co można, a czego już nie można? Co wypada, a czego nie należy robić? Człowiek samotny decyduje za siebie, odpowiada za siebie. Nic więcej nie musi go obchodzić. Nie karmi, nie zawozi, nie pilnuje lekcji, nie przebiera pieluszek, nie usypia. Nie musi. To taki prosty styl życia.

Nie jest przytulany przez małe rączki, nie jest proszony do zabawy, gdy pada na …nos, nie spędza czasu na wyjaśnianiu sensowności idei ułamków, nie robi jajecznicy na 4 ręce, … Tak, to też.

I nie usłyszy:

„tato, fajny jesteś, najlepszy na świecie”

„mamo, przepraszam”

„nie zamieniłabym was”

Weźcie dajcie sobie na wstrzymania …

Jestem przekonany, że oni usłyszeli to lub coś podobnego już wiele razy. Wtedy gdy wybierali się na Dominikanę, wtedy gdy wybierali się na wyprawę półroczną do USA. I pewnie nie tylko w tych okolicznościach.

Jakiś czas temu, ale w sumie to niedawno bo kilka tygodni temu odkryłem ich blog. Rodzina z dwójką małych dzieci. Teraz czytam namiętnie i czekam na każdy kolejny wpis. Zza oceanu. Historia inspirująca i pobudzająca. Da się, po prostu da się tak zrobić. Da się tak żyć.

Oni jak sądzę prowadzą życie dokładnie takie, jakie chcą.

Pakujesz się, wsiadasz w samolot i lecisz. Kupujesz samochód, kupujesz przyczepę kempingową i ruszasz na 6 miesięczną podróż. Zaplanowana, ale tylko trochę. Jedziesz jak chcesz, gdzie chcesz. Tylko dlaczego napisałem w liczbie pojedynczej? Oczywiście w ich przypadku trzeba pisać zdecydowanie w liczbie mnogiej. Rodzice i dwójka dzieci.

Biorą świat pełnymi ustami.

Marzenia

Marzenia są bezcenne. Marzenia są po to, aby je spełniać. Spełniaj swoje marzenia, ale nie zapominaj szukać kolejnych (pamiętam, jak tego rodzaju życzenia składałem każdemu z moich znajomych).

Zatem nie ma co słuchać malkontentów i narzekaczy co wiedzą lepiej. Każdy trzyma życie w swoich rękach, swoje i swoich rodzin (wtedy więcej rąk).

Zdjęcie: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *