Pierwszy śnieg 2013 kraków park

Upolowałem śnieg i wiewiórkę

Pierwszy śnieg w Krakowie i modelka wiewiórka. Kolejny całkiem udany poranny spacer po parku zaliczony.

Arktyką zawiało

Ten tydzień przyniósł znaczne ochłodzenie. Arktyczne powietrze skądś tam dopłynęło nad nasz kraj. Na efekty długo czekać nie trzeba było. Może nie były one zbyt spektakularne, ale jednak były. Moje poranne wypady z aparatem w dłoni zakończyły się umiarkowanym sukcesem i do tego z niespodzianką. Udało mi się ustrzelić kilka zdjęć dowodzących, że śnieg w Krakowie to jednak spadł. W niewielkich ilościach co prawda, ale był.

śnieg na samochodzie pierwszy 2013

Odchodząca po kołderką zimna i czasem już śniegu jesień zabiera ze sobą cieńsze ubrania. Teraz bez opatulenia w n warstw, czapkę na łepetynę i rękawiczki na rączęta coraz trudniej wyściubić nos poza drzwi. Mimo to ja lubię zimę, a nawet bardzo ją lubię, ale tylko taką z kołderką białego puchu. świat przykryty białą pierzynką wydaje się być piękniejszy, jaśniejszy, czystszy (póki śnieg nie zbierze na siebie całego paskudztwa z powietrza).

Bitwa – wspomnienia

Zima ze śniegiem to szansa na fajnego bałwana, to szansa na sanki, szansa na narty, szansa na śnieżkowe ustawki ze znajomymi. Doskonale pamiętam sytuację sprzed kilku dobrych lat, gdy w krakowskim Lasku Wolskim nieopodal ogrodu zoologicznego urządziliśmy bitwę na śnieżne kulki. Zabawa wspaniała, tyle, że powoli zaczął zapadać zmrok. Śniegu było mnóstwo wtedy. Zapadający zmrok nieco utrudniał namierzenie oponenta, potem przymierzenie i potem jeszcze celny rzut. Jak jest motywacja i chęć to nawet zmrok nie odstraszy. Jednak w pewnym momencie (nawet nie pamiętam kto dokładnie) ktoś na tyle dobrze przymierzył, że mój dobry kolega rzucający w przeciwnej drużynie oberwał centralnie pomiędzy oczy. Niby nic, zdarza się, normalka. Jak ustawka to i ofiary są. Niby nic, ale on nosił wtedy okulary. Traf chciał, że siła uderzenia pozbawiła go okularów. To jednak nie koniec. Pozbawiła okularów kolegę, ale także same okulary straciły jedno ze szkieł. Natychmiast ogłosiliśmy wymuszony sytuacją rozejm i wszyscy ruszyliśmy do pomocy w poszukiwaniach okularów i szkła. W końcu się udało, okulary na drugi dzień były sprawne. Wszystko dobrze się skończyło, a cała przygoda na długo wszystkim pozostała w pamięci. Do dzisiaj w swoim gronie potrafimy ją wspominać.

Pierwszy śnieg 2013 park i huśtawka kraków

Ja tu rozpisuję się o śniegu, śnieżkach i wielkiej zimie, a tymczasem jesteśmy przecież dopiero po pierwszych nieśmiałych opadach i malutkich nocnych przymrozkach. Dzisiaj to nawet śladu po nich nie widać (poza fotkami).

Pierwszy śnieg 2013 kraków park

Niespodzianka – modelka

Wiewiórka modelka z parku

Muszę jeszcze wytłumaczyć się ze wspomnianej wyżej niespodzianki. Polując na śnieg zupełnie niespodziewanie (no wiadomo przecież – po co pisać takie oczywistości) natrafiłem na takie małe rudo-brązowe coś ze sporym ogonkiem i wielkimi oczkami. Parkowe zwierzaki nie są tak płochliwe, jak leśne i udało mi się podejść dość blisko. Wiewiórka zajęta swoimi sprawkami niespecjalnie przejmowała się moją obecnością. No ja oczywiście starałem się zachować ostrożność i chyba trochę się udało. Fajna modelka mi się trafiła.

Co prawda trochę w emocjach popsułem nieco zdjęć – nie zmieniłem ustawień, a nie cierpię trybów automatycznych – nie przypilnowałem ekspozycji i czasu i bach. Z tego powodu część zdjęć od razu wyleciała w kosmos – były zwyczajnie popsute. Wniosek na przyszłość dość oczywisty – trzeba się bardziej pilnować.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *