Rok szkolny i nowy motyw

Bieszczady poczekają, relacja zdjęciowa niedługo. Dzisiaj nowy rok szkolny. Dzisiaj zmiana wyglądu bloga. Dzisiaj też trochę sentymentalnie.

zmiana i ruch

Zmiana wyglądu jakchce.pl

Nowy rok kalendarzowy, rocznice, nowy rok szkolny to wszystko są dobre okazje do zmian. Do ustalenia nowej reguły, do zakopania starego przyzwyczajenia. Prawdziwe życie to dynamika i zmiany. We właściwym rytmie, ale zmiany, nieustanne. Życie bez zmian czy chcesz czy nie zanika.

Jan Izydor Sztaudynger powiedział kiedyś:

Stabilizacja motylka to szpilka

Zdecydowałem (który to już raz i ile jeszcze takich będzie…) o zmianie motywu bloga. Decyzja nie była zbytnio trudna, ponieważ bardzo mi się spodobał motyw domyślny dostarczony wraz z wersją 3.6 WordPress-a. Po aktualizacji automatycznie pojawił się na liście dostępnych szablonów. Dzisiaj przełączyłem, a  wkrótce pewnie jeszcze wprowadzę zmiany.

Czasem wydaje mi się, że jestem perfekcjonistą. Perfekcjonistą i do tego gawędziarzem wciąż sięgającym po nowe koncepcje. Dobre to i nie zarazem. Niedobre, bo jednak może warto dokańczać to co się zaczyna. Ponoć prawdziwy mężczyzna to nie ten co zaczyna, a ten co kończy i to odpowiednio kończy.

Zatem perfekcjonizm (a przynajmniej tak to sobie tłumaczę) będzie mnie nękał i nękał. Tak, że rozgrzebię i pozmieniam. Może uda mi się odnaleźć stan zadowolenia z tego przegrzebania.

Rok szkolny wystartował

Było fajnie i miło. Były wakacje. Były wyjazdy, wyprawy, zdobywanie gór i doświadczanie trudu. Dzisiaj szkoła. Ktoś kto ma dzieci w wieku szkolnym doskonale rozumie. Szok i to ciężki. Ktoś kto na dodatek musi swoje dzieci dowieźć do szkoły brnąc przez korki wielkiego miasta rozumie doskonale. Rozumie skąd się bierze gęsia skóra na plecach. Rozumie skąd się bierze drżenie powiek, suchość po językiem i rozparte łokcie. Nie wszyscy zdążą dotrzeć na czas.

Od pewnego czasu marzy mi się uciec z wielkomiejskości. Uciec, ale nie na chwilę, nie na dwumiesięczne wakacje (a tak było w tym roku), ale uciec całkiem. Uciec od korków, od walki z innymi. Co rok powtarzam sobie, następny rok szkolny będzie inny, następny będzie inny, następny będzie inny…

Pamiętam, jak daeadlinem wielkim była pierwsza klasa najstarszej córki. Coś co ustawiało w czasie ważne decyzje. Musimy się stąd wyprowadzić. Musimy, niemocy wygrałaś. Jeszcze raz.

Nie dawajcie sobie wmówić, że kiedyś. Nie, nie, nie po trzykroć nie. Jeżeli macie pomysł to ze wszystkich sił postarajcie się o realizację. Lepiej sparzyć palce niż żałować. Niż żałować braku podjęcia próby. Bierzcie swoje życie  w swoje ręce tak bardzo jak to tylko możliwe. Ja już zacząłem i zamierzam kontynuować. Nie wszystkie zaległe i zatęchłe marzenia od razu spełnię, ale powoli, po kolei w końcu to musi się stać. Musi i koniec.

Tymczasem jutro pobudka o 6 rano. Trzeba dojechać i najlepiej na czas.

Szczęście

Pomysł na blog jakchce.pl urodził się dawno temu. Długo pozostawał w ukryciu. Jednak prędzej czy później aktywny wulkan musi wybuchnąć, mniej lub bardziej gwałtownie ale musi.

Ja chce projektować swoje życie. Chce żyć tak jak ja chcę. Nie oni i tamci, ale ja. Mogę tu wpisać liczbę mnogą zamiast pojedynczej, ale w pierwszej osobie. My chcemy.

Mam ogromne szczęście, sam sobie zazdroszczę. Rozglądam się wokół i nie dostrzegam zbyt wielu równie szczęśliwych. Mam obok siebie ukochaną osobę, która w prawie wszystkich, prawie wszystkich rzeczach jest ze mną zgodna w 100%. To absolutnie niebywałe. To naprawdę wspaniałe. Razem spełnimy wszystkie nasze marzenia. Bo tak.

Zazdrośćcie mi, zazdrośćcie nam. Zazdrośćcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *