Muzyka

Muzyka. Kiedyś kasety magnetofonowe. Dzisiaj komputery, smartfony i mp3. Muzyka to przestrzeń wolności. Każdy może wybrać. A ja tymczasem podrzucam do sprawdzenia osobiste radio internetowe.

Grundig i nagrywalnia

grundig c260

Ilu ludzi tyle gustów. Także muzycznych. Kiedyś, aby posłuchać swojej ulubionej muzyki należało całkiem sporo się natrudzić. Nie wystarczyło mieć pieniądze. Nie było miejsc, gdzie można było kupić płyty, kasety magnetofonowe (doskonale pamiętam, nawet mam i czasem nadal słucham). Dzisiaj wszystko jest w zasięgu ręki. Nierzadko za darmo.

Pamiętam, jak w jednym z miejsc w moim mieście mieściła się nagrywalnia kaset. Nikt wtedy nie przejmował się prawami autorskimi. Nagrywalnia działała w ten sposób, że wybierało się z wielkiego zeszytu (katalogu 🙂 ) płytę i po kilku dniach kaseta czekała do odbioru.

Magnetofony ze słynnym grundigiem na czele były do zdobycia. Ze szczególnym sentymentem kojarzę model C260 Automatic (jak na zdjęciu). Sprzęt bardziej ‚profi’ był zdecydowanie trudniej dostępny. Kasety magnetofonowe stanowiły podstawę obcowania z muzyką.

A dzisiaj? Proszę bardzo. Klik, klik i już mam u siebie chodzący za mną kawałek. Mam go w telefonie, w komputerze, gdziekolwiek zechcę.

Niedawne odkrycie

Niedawno odkryłem fajne muzycznie miejsce w sieci (aupeo). Piszę tekst, a w tle tli i wije się smooth jazz. Nie natrętny, świetny jako tło nawet przy pracy. O, właśnie słychać świetne trąbki i delikatne uderzenia w bębny.

Osobiste radio jak nazywa siebie ten serwis pozwala na kształtowanie playlisty pod siebie. Możesz oceniać utwory, wskazywać które Ci się podobają, które nie. Możesz wybierać spośród gatunków, artystów.

W każdym razie polecam. Od jakiegoś tygodnia jest to moje ulubione miejsce do słuchania muzyki przy kompie. Baczność. Do słuchania marsz.

Zdjęcie: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *