Jesień, jesień jeszcze raz

Wciągnęła mnie ta jesień. Korzystam jak umiem. Zostaną zdjęcia. Moja 50mm w walce.

Późna jesień, ławeczka

Sprzęt jest

Sporo już było o jesieni. I wpisy i zdjęcia. Ona jednak trwa, rozwija się, zmienia. Ja tylko korzystam z okazji, które sam sobie stwarzam. Dzisiaj kolejna seria zdjęć. Upolowanych rano, po ósmej na parkowych alejkach. Tym razem uzbrojony w nowy oręż w postaci wyczekiwanej 50-tki. Fajna jest, bardzo fajna. Naprawdę :).

Jesień późna, krzaczki

W międzyczasie dokoptowałem jej (no tej pięćdziesiątce) do towarzystwa filtr UV. Głównie w celu ochrony. Lepiej przecież zarysować (tfu lepiej nie rysować) szkło filtra niż szkło obiektywu. Zatem jeżeli zamierzacie kupić obiektyw to nie zapomnijcie o filtrze. Dobra to wracamy do jesieni.

Jesień późna i suchy listek

Dojrzała Pani

Dzisiejsza jesień to już dojrzała pani, nie jakiś pełny wybryków podlotek. Zupełnie inne kolory, prawie bezlistne drzewa. Mało czystej zieleni i dużo burości. Trochę kałuż. Na mnie robi wrażenie uśpionej, czekającej, spokojnej. Zaszytej ze swoimi myślami i marzeniami, schowanej pod kołdrą brązowiejących liści. Robi wrażenie troszkę mglistej, niewyraźnej, tak jakby schowanej, rozmytej, tajemniczej. Chyba całkiem trafnie jesień jest jesienią, a nie tym jesieniem. Myślę sobie, że tutaj kobiecość duuuużoooo bardziej pasuje.

Jesień późna gałązka

W parku jest teraz dość cicho. Nie całkiem, nie stuprocentowo, ale dość. Mało ptaków, mało śpiewu i ćwierkania. Czasem słychać stukanie. Ubogo. Taka to jest dojrzała jesień.

Jesień jesienią, a obiektyw … zresztą sami zobaczcie i oceńcie. Niech przemawiają zdjęcia (można kliknąć i zdjęcie będzie większe).

No i na dzisiaj tyle.

 

2 przemyślenia nt. „Jesień, jesień jeszcze raz

    1. Obiektyw – polecam, polecam, polecam :). Ja żałuję, że dopiero teraz. Należało zaryzykować, nie dojeść czy co tam jeszcze i kupić, albo nawet na raty (czego nie praktykuje raczej, ale…). Tylko polecam Ci przemyśleć wybór czy wersja D czy G (przy założeniu, że należysz do bandy nikoniarzy).

      Z tym śniegiem może być jeszcze różnie. Mi udało si upolować kilka zdjęć we wtorek/środę w krk. Mam ślad śniegu 🙂 (i jeszcze wiewióreczkę 🙂 ). Może uda mi się dzisiaj wrzucić notkę z kilkoma z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *