Perkusja na palce zabawka

Ja też tak chcę

Red Hot Chilli Peppers na deser. Wcześniej odkrycie nowej śruby, w zasadzie podśruby i powiększona lista marzeń.

Muzyczny pokój

Jaram się muzyką. Zawsze, od zawsze odkąd pamiętam chciałem mieć pokój muzyczny. Taki pokój w którym będą czekać różne instrumenty. Taki pokój w którym będzie można grać, próbować, hałasować, bawić się tymi instrumentami. Marzenie cały czas jak najbardziej aktualne. Nadal nie spełnione.

Muzyką jara się cała nasza rodzina. Na szczęście :). I kochana żona i wszystkie córki. To jest taka spajająca nas pasja. Nawet jeszcze nie dwuletnia najmłodsza podryguje, podśpiewuje i przy pomocy starszych sióstr włącza się w muzyczne zabawy. Wczoraj choćby została skonstruowana perkusja z pudełek, do nich zostały ponaklejane kawałki tekturek różnej wielkości i kształtu imitujące talerze, bębny itd. Bez pałeczek, ale za to z łyżeczkami w rękach średnia z najmłodszą urządzały koncerty perkusyjne. Cudnie.

Upadki raczej

Dawno, dawno temu, pogrywałem na gitarze klasycznej, jeszcze wcześniej zaliczyłem zupełnie nieudany epizod skrzypcowy – wyleciałem ze szkoły muzycznej po niezaliczeniu pierwszego roku, nic nie ćwiczyłem, nic i taki efekt. To wszystko nie zmieniło mojej fascynacji dźwiękami. Ani marne sukcesy gitarowe, ani totalna klęska skrzypcowa. Uwielbiam muzykę.

Bębny

Od wczoraj mam nową muzyczną zajawkę. Wzięło mnie na ostro, od razu, natychmiast. Dziwię się, że nie wcześniej. Do listy życzeń instrumentów (nie krótkiej wcale) do mojego pokoju muzycznego dopisuję jeszcze jeden: zestaw perkusyjny. Koniecznie.

Perkusja na palce zabawka

Od wczoraj obejrzałem na YT chyba ze 30 filmików perkusyjnych. Mam już kilku ulubieńców do których na pewno będę wracał. Notatnik odkryć muzycznych w moim ever szybko powiększył swoją objętość. Przy tym zachwyceniu grą na perkusji przyszło mi jeszcze do głowy, że to miliard razy lepsza aktywność niż bieganie na siłownie. Nigdy do tej pory nie miałem okazji bębnić i walić w talerze, ale patrząc na grających to przekonany jestem, że to spory wysiłek fizyczny. Fajnie.

Podrzucam Wam do obejrzenia filmik. A co będę pisał, sami sobie oceńcie.

Dość ostra muzyka i bardzo fajnie grająca perkusja. Ja też tak chcę. Marzenia przecież są po to, aby je spełniać co nie?

RHCP z córkami, yeah

A jako mały appendix – wczoraj z moimi dwiema młodszymi (nie, nie ma tutaj pomyłki :), najstarsza robiła lekcje, a żona wyszła po zakupy) córkami oglądaliśmy fragmenty koncertu Red Hot Chilli Peppers…. a tam na perkusji gra świetny perkusista.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *